Brčko Sport

Odlikovani najbolji športaši Brčko distrikta za 2019. godinu

Jubilarna, 20. manifestacija “Izbor športaša godine” u Distriktu, održana je sinoć u brčanskom Domu Kulture. Na ceremoniji su proglašeni najuspješniji pojedinci, športski kolektivi i športski događaj godine.

Za najboljeg športaša Brčko distrikta u protekloj godini proglašen je Srđan Samardžić, atletičar kluba “Maraton” i reprezentativac Bosne i Hercegovine.

Godinama sam proglašavan najboljim atletičarem Brčko distrikta i imao sam zapažene rezultate. Donio sam prvi put balkansku medalju s atletskog takmičenja u seniorskoj konkurenciji u Brčko i nadam se da ću biti još bolji i ostvariti normu za neko veće natjecanje.

Izjavio je Srđan Samardžić.

Za najbolju športašicu, proglašena je odbojkašica ŽOK Bimal-Jedinstva, Ana Gajić.

Čast mi je što sam po drugi put izabrana za najbolju športašicu Brčko distrikta, a sve to sam postigla zahvaljujući svom klubu – rekla je Gajićeva ističući da vjeruje da će i sljedeće godine braniti boje Bimal Jedinstva, kome je pripala titula najuspješnijeg športskog kolektiva.

Najvrijednije nagrade sportistima uručio je gradonačelnik Brčko distrikta Siniša Milić koji je čestitao športašima te istakao da će Vlada Brčko distrikta u budućem periodu dodatno pomoći razvoju sporta i ostvarenju još boljih rezultata.

Nama u Vladi predstoji da radimo na poboljšanju športske infrastrukture kako bi imali još značajnije rezultate.

Rekao je prvi čovjek Brčko distrikta

-LAUREATI:

Najuspješniji športaš sa invaliditetom: Damir Brodlić

Najuspješnija športašica altletike i ostalih grana sporta: Kristina Trkulja

Najuspješniji športaš sportova na vodi: Jasmin Klebić

Najuspješniji športaš borilačkih sportova: Redžep Brkić

Najuspješniji športaš dvoranskih sportova: Mlađan Lukić

Njauspješnija nogometašica: Marija Damjanović

Najuspješniji športski novinar: Stjepan Bogutovac

Najuspješniji dugogodišnji športski radnik: Neđo Ilić

Najuspješniji trener: Edin Baković

Najuspješnija mlada športašica: Amna Šehić

Najuspješniji mladi športaš: Sejdo Huremović

Njazaslužniji kolektiv za razvoj atletike: Atkletski klub Cross

Njauspješniji klub borilačkih športova: Sportsko društvo “Pobjednik” Brčko distrikt

Najuspješniji klub dvoranskih športova: “OK Mladost” Brčko distrikt

Najuspješniji nogometni klub: FK Jedinstvo Brčko

Najuspješniji omladinski pogon: “KK Lavovi” Brčko

Najuspješniji športski kolektiv: “ŽOK Bimal-Jedinstvo” Brčko ditrikt

Specijalno priznanje: Ljubiša Ristić

Športski događaj godine: WDSF Brčko Open Championship 2019, škola plesa “Mambo”

 

Izvor: Sportal.ba

Facebook Komentari

Glasuj srcem ZA narod svoj